seamer
12 دی 1401 - 11:10

۶۳ محکوم جرایم غیرعمد در گلستان آزاد شدند

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها ۶۳ محکوم جرایم غیرعمد آزاد در گلستان و دو محکوم قصاص در کردکوی و گنبدکاووس بخشیده شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر آسیابی صبح دوشنبه در جلسه ویدئوکنفرانسی شورای قضائی استان با رئیس قوه قضائیه اظهارکرد: در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها ۶۳ محکوم جرایم غیرعمد آزاد و دو محکوم قصاص در کردکوی و گنبدکاووس بخشیده شدند.

مددجویانی که امروز با کمک خیران و استفاده از تخفیف‌های قانونی، آزاد می‌شوند محکومان جرایم غیرعمد و مالی هستند که به علت ناتوانی در پرداخت بدهی یا دیه ناشی از تصادفات و حوادث کارگاهی در زندان بودند.

رئیس کل دادگستری گلستان از تلاش دستگاه قضائی استان برای جلب رضایت اولیای دم در پرونده‌های قصاص با حضور خدام بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) هم خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که به همین منظور در دادگستری استان برگزار شد اولیای دم دو پرونده قصاص که در نوبت اجرا بود به حرمت سردار سلیمانی و پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، از اجرای حکم منصرف شدند و حق شرعی و قانونی خود را بخشیدند.

آسیابی افزود: یکی از محکومان که حالا، مردی در آستانه ۵۰ سالگی است، سال ۹۳ در گنبدکاووس در پی یک جدال لفظی، نتوانست خشم خود را کنترل کند و متأسفانه سبب مرگ دوستش شد.

وی ادامه داد: محکوم دیگر هم جوان کردکویی است که سال ۹۷، مرتکب قتل شد و امروز با گذشت بزرگوارانه اولیای دم، فرصت زندگی دوباره یافت.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کاروان خدام رضوی در مدت سه روز حضور خود در استان در تعدادی از پرونده‌های قصاص پادرمیانی خواهند کرد و امیدواریم به برکت حضور این عزیزان، تعداد بیشتری پرونده به بخشش ختم شود.

آسیابی افزود: با بخشش امروز اولیای دم، تعداد محکومان قصاصی که امسال در گلستان، بخشیده شده‌اند به ۱۸ تَن رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949480